הכנה ללידה בשיטת פשוט ללדת

    

פשוט ללדת זוהי שיטה מעשית, המלמדת כיצד שחרור פחד מן הלידה מאפשר לגוף לעבוד נכון תוך כדי הלידה, ומאפשר ליולדת רוגע בזמן ההיריון וגם בעת הלידה.  זוהי טכניקת לידה מעצימה, מרגיעה, נטולת מתח, המבוססת על האמונה שכל התינוקות צריכים להיוולד לתוך אווירה של עדינות, רוגע ושמחה. בשיטה זאת מבינים שכאשר האם מוכנה כראוי ללידה- פיזית, מנטלית ורוחנית- היא יכולה לחוות תחושת שמחה והתעלות, כשהיא יולדת בצורה קלה יותר, נעימה וחיובית. בנוסף הקורס נותן כלים יישומיים לזמן ההיריון, ללידה ולחיים בכלל, הן ליולדת והן לבן זוגה. בקורס נכיר טכניקות של הרפיה ,של דמיון מודרך ונבין יותר איך לנהל מתחים בחיי היום יום  ובהורות.
בשיטה זו הושקעה מחשבה רבה והקורס הוא מקיף ומעמיק. בקורס נכיר את מודל המתח-פחד-כאב ואת חוק התגובה הפסיכו-פיזית שאומר שלמחשבות שלנו יש השפעה ישירה על התגובות הפיזיות של הגוף, כך שבלידה ככול שנרפה ונתחבר יותר, נוכל להביא לעולם את הילד שלנו בצורה רגועה, טבעית וחיובית. נלמד טכניקות של הרפיות עמוקות ונשימות שעוזרות בלידה להתמודד עם הצירים ולצמצם כאב. נלמד תנוחות שונות שתומכות לידה ואיך בעזרתן נוכל לקדם את הלידה באופן משמעותי. נכיר ונתרגל טכניקות של דמיון מודרך, עבודה עם התת מודע וחיזוקים חיוביים. נעבוד על שחרור פחדים הנוגעים ללידה. נלמד איך להישאר בשליטה וברוגע בזמן הלידה לא משנה מה קורה. נעבוד על מתן הדרכה למלווה הלידה וניתן לו כלים מעשיים שבהם יוכל לסייע ליולדת. נלמד איך להקטין באופן משמעותי את הצורך במשככים בלידה ואיך להקטין סיכויים לחתך החיץ ועוד נושאים רבים. מטרת הקורס היא להחזיר לאישה את אומנות הלידה בצורה שמאפשרת לה לגייס את אינסטינקט הלידה הטבעי שלה וללדת את תינוקה בצורה בטוחה וקלה.
על הקורס-
הקורס מיועד לשני בני הזוג יחדיו וכולל חמישה מפגשים בני שלוש שעות כל מפגש .עלות הקורס היא 1300 שקלים, ניתן לקבל החזרים על חלק מהעלות של הקורס ברוב הקופות חולים. בנוסף, תקבלו ספר על השיטה, חוברת הדרכה ללידה ודיסק עם ההרפיות והדמיון המודרך לתרגול בבית.
הקורס מתאים לא רק לנשים בהריון ראשון אלא בכל מספר הריון, שכן ההתמקדות בעיקר היא בהכנה המנטלית והנפשית ולא רק בנשימות ותנוחות. הוא מתאים גם לנשים שצריכות חוויה מתקנת. ניתן להתחיל את הקורס החל משבוע 23 להריון ואילך. את הקורס ניתן לעשות בקבוצה וגם לתאם עמי קורס פרטני לזוג. לבירור על הקורס הקרוב שמתחיל מוזמנות ליצור קשר.      
"דמיינו מה יקרה אם רוב הנשים היו קמות מיד לאחר הלידה כשהן מצוידות בהיכרות מחודשת עם עצמתו וכוחו של גופן, וביכולת שלהן לחוש באקסטזה של הלידה. כאשר מספיק נשים יבינו שהלידה היא הזדמנות נפלאה להתחבר לכוחן האמיתי, וכשיהיו מוכנות לקחת על כך אחריות, נתבע כולנו בחזרה את כוח הלידה ונעזור להחזיר את הטכנולוגיה למקום שאליו היא שייכת- לשרת את הנשים ולא לשלוט בהן" ד"ר כריסטיאן נורתראפ מחברת הספר- "גופה של אישה, תבונתה של אישה"

תלמידות ממליצות מהקורס-

"הי קרן, באיחור של חודש וחצי, אבל בכל זאת רציתי לכתוב לך תודה:) ברכב, בחזרה מהמפגש האחרון של קורס ההכנה ללידה, שי ואני אמרנו לעצמנו שזאת הייתה אחלה דרך להתחיל את ההורות שלנו – בלהשקיע זמן משותף, ללמוד ולהתכונן, לתכנן ולחשוב על מה אנחנו רוצים ולנסות להגיע מוכנים ככל הניתן. איחלנו לעצמנו להמשיך כך את הדרך החדשה שנקראת הורות.. בהתחלה התלבטנו מאוד אם להירשם, כולם אומרים לך שאתה לא יכול לדעת איך תראה הלידה שלך, וזה נכון. אבל את אמרת לי כשהתקשרתי להתלבט שאתה בהחלט יכול לכוון לשם, ולעשות הכל כדי להגיע בשל יותר רגשית ופיזית. קרן היקרה, תודה רבה על חוויה מעצימה, על מפגשים מלמדים ואינטימיים ועל הפתיחות והנעימות שבך. הייתה לנו לידה מדהימה, קלה, ומעצימה בדיוק כמו שרצינו ותכננו.. ואין ספק שיש לך חלק גדול בזה. (דרך אגב – הנשימות וההרפיות שלמדנו מלוות אותי עכשיו בכל דבר ולא רק בלידה..)"תודה תודה תודה🙏🏻יעל

"קרן יקרה לווית אותי ממש מתחילת ההיריון. הגעתי אלייך בשבוע 11, כשכולן מסביבי עם בטן ורק אני מחכה שהיא תצוץ לה כבר. כל שיעור אצלך היה רגע של שקט במהלך השבוע. רגע כזה שמאפשר לי להתחבר לעצמי, לגוף המשתנה, לשרירים, לנשימה, למחשבות. 
רגע שמאפשר לי להתחבר לילד שגדל שם. לחשוב על מה הוא מרגיש ומה שלומו. על מה הייתי רוצה להגיד לו. בהתחלה היה לי קצת מוזר לנסות להתחבר לרחם ולעבור (לא ידעתי אם זה בן או בת אפילו) אבל ככל שעבר הזמן חיכיתי לרגע הזה כל שבוע מחדש. גם השיעורים וגם קורס ההכנה ללידה שהעברת לנו אפשרו לי ללדת בצורה טבעית בה אני מחוברת לעצמי, לגוף, לתחושות ולכאב. אפשרו לי להרפות. אפשרו לי להתחבר ולחשוב על העובר שעובר בעצמו תהליך של התפתחות ולידה. 
נתת לי כלים שהיו לי לעזר בלידה בפרט ובחיים עצמם בכלל. 
תודה על הכל!" אביה
 
"במהלך ההיריון חיפשתי דרך להזיז את הגוף ולהישאר פעילה והגעתי ליוגה לנשים בהריון שקרן מעבירה. בדיעבד ההחלטה הכי טובה שעשיתי בהריון. השיעורים אצל קרן היו נעימים ומשחררים ונתנו שחרור והקלה בתקופה מאתגרת זאת.
בעקבות שיעורי היוגה בן זוגי ואני הצטרפנו לקורס היפנוברת'ינג ונפתחנו לעולם חדש. הקורס שינה את המשך ההיריון, נתן כלים להתמודד לא רק עם הלידה אלה גם עם מתחים (ויש די הרבה) שעלו בהריון. 
התרגולים חיברו אותי לעצמי, לחוויה של ההיריון, ואותנו אחד לשני. בכל מפגש קרן השרתה עלינו רוגע וביטחון.
כשהגיע זמן הלידה, למרות ששום דבר לא הלך כמתוכנן, השיטה והנשימות עזרו לי לעבור את זה בדרך הכי טובה שאפשר ולחוות חוויה טובה ומעצימה.
ממליצה בחום ואהבה רבה" קרן